Zabieg implantacji

Zabieg implantacji

Zwykle zabieg wymaga tylko znieczulenia miejscowego. Jeżeli wybraliśmy implanty dwuczęściowe, po odpowiednim nawierceniu tunelika w kości umieszcza się wewnątrzkostną część implantu i zaszywa na okres gojenia (3 do 6 miesięcy). Po okresie gojenia konieczny jest zabieg odsłonięcia części wewnątrzkostnej i umieszczenia na niej na około 2 tygodnie śruby gojącej i formującej dziąsło. Potem zamieniamy śrubę na łącznik i wykonujemy część protetyczną.

W przypadku implantów jednoczęściowych, łącznik wystaje do jamy ustnej i od razu przystępujemy do wykonania na nim korony tymczasowej (może istnieć też konieczność oszlifowania takiego łącznika, wtedy zakładamy koferdam i od razu oszlifowujemy).

W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół. Najczęściej używamy dodatkowo biomateriału (pobudzającego wzrost kości) i od razu umieszczamy implant, a na nim koronę - w efekcie pacjent wychodzi z gabinetu od razu z "nowym" zębem.Jesteś tutaj » Edukacja Implanty » zabieg implantacji
 
Pozostale strony
Budowa Implantów
Właściwe przygotowanie każdego rodzaju implantów to dobór materiału na ich wykonanie.
Historia Implantów
Branemark zrozumiał, jak ogromne znaczenie może mieć ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale również ortopedycznych.
Implantologia
Implantologia to jedna z najnowocześniejszych dziedzin współczesnej stomatologii.
Implanty piersi
Żel silikonowy i roztwór soli (solanka) są wypełniaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi.
Kształty implantów piersi
Implanty o zbliżonym do naturalnego kształtu przypominającego łzę układają się wzdłuż naturalnych linii ciała.
Powiekszanie piersi
Czym jest powiekszanie piersi, jakie sa metody, przeciwwskazania i uroki.
Powierzchnie Implantów
Proces osteointegracji jest widoczny jedynie w obrazie mikroskopu elektronowego, jako obecność młodej tkanki na tlenkowej powierzchni implantu.
Przed zabiegiem implantacji
W razie występowania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadzić w porozumieniu z lekarzem prowadzącym pacjenta.
Wszczepienie implantu
Momentem krytycznym, rzutującym na estetykę, stabilizację i zaleczenie jest pozycjonowanie implantu.
Zabieg implantacji
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Zastosowanie implantów
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Polityka Prywatnosci |

Informacje zawarte na stronie pełnią jedynie funkcję informacyjną. Przed zastosowaniem się do wskazówek należy skonsultować się z lekarzem.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Copyright © 2005-2006 by Edukacja Implanty
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją