Implantologia

Implantologia

Implantologia to jedna z najnowocześniejszych dziedzin współczesnej stomatologii. Implant, inaczej wszczep to zatopiony w kości element uzupełnienia protetycznego, można powiedzieć sztuczny filar, na którym umocowana jest korona protetyczna, most lub stanowiący zaczep dla protezy całkowitej.

Implant jest to sztuczny element konstrukcyjny przypominający korzeń zęba, wprowadzony do kości szczęki lub żuchwy w trakcie zabiegu chirurgicznego o odmiennym sposobie umocowania, służący do wykonania nadbudowy protetycznej utraconego zęba lub grupy zębów.

Naturalny ząb utrzymują w zębodole duże ilości, delikatnych włókien ozębnej, tworząc tzw. aparat zawieszeniowy zęba. Dzięki takiemu umocowaniu ząb wykazuje minimalną ruchomość fizjologiczną. Natomiast w przypadku implantu występuje bezpośredni kontakt powierzchni wszczepu z kością, który powstaje w procesie zwanym osteointegracją.

Osteointegracja jest pojęciem biologicznym, którym określa się zjawisko pełnego wgojenia martwego, metalowego elementu w żywą kość. Prościej mówiąc, jest to mechaniczne zakotwiczenie wszczepu umożliwiające odbudowe protetyczną. Zjawisko osteointegracji zostało przypadkowo odkryte przez szwedzkiego lekarza ortopedę prof. P. Bränemarka.

Interesowało go mikrokrążenie krwi w kościach oraz procesy gojenia się ran. Zjawiska swoje badał za pomocą mikroskopu umieszczonego chirurgicznie w kości zwierzęcia, na którym przeprowadzał eksperyment. Zauważył, że gdy element mikroskopu był wykonany z tytanu, kość bardzo silnie przywierała do powierzchni tytanowej. To zjawisko nazwane osteointegracją stało się kamieniem milowym w implantologii.Jesteś tutaj » Edukacja Implanty » implantologia
 
Pozostale strony
Budowa Implantów
Właściwe przygotowanie każdego rodzaju implantów to dobór materiału na ich wykonanie.
Historia Implantów
Branemark zrozumiał, jak ogromne znaczenie może mieć ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale również ortopedycznych.
Implantologia
Implantologia to jedna z najnowocześniejszych dziedzin współczesnej stomatologii.
Implanty piersi
Żel silikonowy i roztwór soli (solanka) są wypełniaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi.
Kształty implantów piersi
Implanty o zbliżonym do naturalnego kształtu przypominającego łzę układają się wzdłuż naturalnych linii ciała.
Powiekszanie piersi
Czym jest powiekszanie piersi, jakie sa metody, przeciwwskazania i uroki.
Powierzchnie Implantów
Proces osteointegracji jest widoczny jedynie w obrazie mikroskopu elektronowego, jako obecność młodej tkanki na tlenkowej powierzchni implantu.
Przed zabiegiem implantacji
W razie występowania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadzić w porozumieniu z lekarzem prowadzącym pacjenta.
Wszczepienie implantu
Momentem krytycznym, rzutującym na estetykę, stabilizację i zaleczenie jest pozycjonowanie implantu.
Zabieg implantacji
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Zastosowanie implantów
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Polityka Prywatnosci |

Informacje zawarte na stronie pełnią jedynie funkcję informacyjną. Przed zastosowaniem się do wskazówek należy skonsultować się z lekarzem.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Copyright © 2005-2006 by Edukacja Implanty
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją