Przed zabiegiem implantacji

Przed zabiegiem implantacji

Przed planowanym zabiegiem umieszczenia implantów należy wyleczyć wszystkie stany zapalne jamy ustnej, próchnicę. W razie występowania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadzić w porozumieniu z lekarzem prowadzącym pacjenta.

Niezbędne jest również wykonanie zdjęcia panoramicznego wszystkich zębów - pantomogramu. Zdjęcie to dostarcza lekarzowi informacji o ilości i jakości tkanki kostnej, w której ma być umieszczony implant. Jeszcze do niedawna brak odpowiedniej ilości kości wykluczał możliwość wszczepienia implantu. Dziś, na szczęście, nie stanowi to już przeciwwskazania do tej metody leczenia, ponieważ istnieją techniki pozwalające na uzupełnienie braku kości za pomocą przeszczepu kości lub zastosowanie preparatów kościozastępczych. Aby implant był skuteczny przez wiele lat, należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny jamy ustnej. Pacjent powinien wiedzieć, jak należy je myć, aby osiągnąć zadowalający lekarza efekt, więc często musi być poddany okresowi próbnemu, w którym będzie skutecznie utrzymywał higienę jamy ustnej na odpowiednio wysokim poziomie.Jesteś tutaj » Edukacja Implanty » przed zabiegiem implantacji
 
Pozostale strony
Budowa Implantów
Właściwe przygotowanie każdego rodzaju implantów to dobór materiału na ich wykonanie.
Historia Implantów
Branemark zrozumiał, jak ogromne znaczenie może mieć ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale również ortopedycznych.
Implantologia
Implantologia to jedna z najnowocześniejszych dziedzin współczesnej stomatologii.
Implanty piersi
Żel silikonowy i roztwór soli (solanka) są wypełniaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi.
Kształty implantów piersi
Implanty o zbliżonym do naturalnego kształtu przypominającego łzę układają się wzdłuż naturalnych linii ciała.
Powiekszanie piersi
Czym jest powiekszanie piersi, jakie sa metody, przeciwwskazania i uroki.
Powierzchnie Implantów
Proces osteointegracji jest widoczny jedynie w obrazie mikroskopu elektronowego, jako obecność młodej tkanki na tlenkowej powierzchni implantu.
Przed zabiegiem implantacji
W razie występowania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadzić w porozumieniu z lekarzem prowadzącym pacjenta.
Wszczepienie implantu
Momentem krytycznym, rzutującym na estetykę, stabilizację i zaleczenie jest pozycjonowanie implantu.
Zabieg implantacji
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Zastosowanie implantów
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Polityka Prywatnosci |

Informacje zawarte na stronie pełnią jedynie funkcję informacyjną. Przed zastosowaniem się do wskazówek należy skonsultować się z lekarzem.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Copyright © 2005-2006 by Edukacja Implanty
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją