Historia Implantów

Historia Implantów

Mechanizm łączenia się elementów tytanowych z otaczającą kością odkryto przypadkowo, podczas eksperymentów prowadzonych w Szwecji przez profesora Ingvara Branemarka i jego współpracowników w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Branemark jest lekarzem, a nie stomatologiem i interesował się mikrokrążeniem krwi w kościach oraz procesami gojenia się ran. Zjawiska te badał za pomocą mikroskopii witalnej (przyżyciowej), techniki pozwalającej na preparowanie i obserwowanie pod mikroskopem cienkiej warstwy żywej tkanki. Aby usprawnić swe badania, posługiwał się wszczepialnym, osadzonym w metalu urządzeniem optycznym, umieszczanym chirurgicznie w kości.

Technika ta nie była niczym nowym. Co jednak okazało się tu istotne, to fakt, że zawsze, gdy narzędzia obserwacyjne wykonano z tytanu i umieszczono w kości w sposób możliwie bez urazowy, kość bardzo silnie przywierała do powierzchni tytanowej.

Żywa kość zrastała się z powierzchnią metalową konstrukcji w takim stopniu, jaki do tej pory uważano za niemożliwy. Branemark zrozumiał, jak ogromne znaczenie może mieć ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale również ortopedycznych.

Nazwał ten proces zrostu osteointegracją i poświęcił się bardziej szczegółowym badaniom tego niezwykłego zjawiska.



Jeste¶ tutaj » Edukacja Implanty » historia implantow
 
Pozostale strony
Budowa Implantów
W³a¶ciwe przygotowanie ka¿dego rodzaju implantów to dobór materia³u na ich wykonanie.
Historia Implantów
Branemark zrozumia³, jak ogromne znaczenie mo¿e mieæ ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale równie¿ ortopedycznych.
Implantologia
Implantologia to jedna z najnowocze¶niejszych dziedzin wspó³czesnej stomatologii.
Implanty piersi
¯el silikonowy i roztwór soli (solanka) s± wype³niaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi.
Kszta³ty implantów piersi
Implanty o zbli¿onym do naturalnego kszta³tu przypominaj±cego ³zê uk³adaj± siê wzd³u¿ naturalnych linii cia³a.

Internetowy poradnik o implantach. Informacje o budowie implantów, historii powstania, kszta³ty implantów piersi, zabieg implantacji.|--> Implanty

Implanty

Utrata nawet pojedyñczego zêba nie jest obojêtna dla ca³ego uk³adu gryzienia i ka¿dy ubytek wymaga jak najszybszego uzupe³nienia. Zostawienie pustego miejsca po zêbie jest powa¿nym b³êdem.

Zêby bowiem tworz± tak spójny zespó³, ¿e zaczynaj± siê przesuwaæ lub wysuwaæ, aby spotkaæ inne, z którymi mog³yby kontaktowaæ. Utrata jednego lub wiêkszej ilo¶ci zêbów daje kilka mo¿liwo¶ci uzupe³nienia ich. Jedn± z nich jest umieszczenie w ko¶ci implantu czyli sztucznego korzenia.

Wspó³czynnik powodzenia implantów stomatologicznych jest wysoki. D³ugookresowe powodzenie zabiegu zawdziêczamy samemu tytanowi, jednak ca³y czas prowadzone s± badania maj±ce na celu udoskonalenie powierzchni aby skracaæ czas gojenia i redukowaæ do minimum ryzyko odrzutu.

Materia³oznawstwo i technologie produkcji implantów rozwijaj± siê dynamicznie, a wspólne do¶wiadczenia medycyny i fizyki umo¿liwiaj± ewolucjê wspó³czesnych systemów.

Zarówno powierzchnia czê¶ci wewn±trz kostnej jak i rozwi±zania konstrukcji nadbudowy dynamicznie nad±¿aj± nad stawianymi coraz wy¿ej poprzeczkami przez chirurgiê i kosmetykê.

Powiekszanie piersi
Czym jest powiekszanie piersi, jakie sa metody, przeciwwskazania i uroki.
Powierzchnie Implantów
Proces osteointegracji jest widoczny jedynie w obrazie mikroskopu elektronowego, jako obecno¶æ m³odej tkanki na tlenkowej powierzchni implantu.
Przed zabiegiem implantacji
W razie wystêpowania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadziæ w porozumieniu z lekarzem prowadz±cym pacjenta.
Wszczepienie implantu
Momentem krytycznym, rzutuj±cym na estetykê, stabilizacjê i zaleczenie jest pozycjonowanie implantu.
Zabieg implantacji
W przypadku implantów natychmiastowych po usuniêciu zêba, przygotowujemy zêbodó³.
Zastosowanie implantów
W przypadku implantów natychmiastowych po usuniêciu zêba, przygotowujemy zêbodó³.
Polityka Prywatnosci |

Informacje zawarte na stronie pe³ni± jedynie funkcjê informacyjn±. Przed zastosowaniem siê do wskazówek nale¿y skonsultowaæ siê z lekarzem.

Wszystkie Prawa Zastrze¿one
Copyright © 2005-2006 by Edukacja Implanty
Wa¿ne: nasze strony wykorzystuj± pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie bêdzie dzia³a³ poprawnie. W ka¿dej chwili, w programie s³u¿±cym do obs³ugi internetu, mo¿na zmieniæ ustawienia dotycz±ce cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawieñ oznacza, ¿e bêd± one zapisane w pamiêci urz±dzenia. Wiêcej informacji w Polityce prywatno¶ci.

Zapozna³em siê z informacj±