Budowa Implantów

Budowa Implantów

Jedne wyglądają jak pełne śruby z gwintem na powierzchni, a inne wyglądają jak perforowane puste cylindry. Większość implantów zrobionych jest z czystego tytanu, inne ze stopu tytanu, a powierzchnia ich pokryta jest rozpyloną plazmą tytanową, lub hydroksyapatytem, czyli porowatą substancją ceramiczną, która ma stymulować wrastanie żywej tkanki kostnej.

Na przebieg procesu gojenia ma wpływ bioaktywna powierzchnia implantu oraz budowa zapewniająca przenoszenie sił z konstrukcji protetycznej na powierzchnię implantu oraz dalej na kość, która przyjmuje obciążenie.

Właściwe przygotowanie każdego rodzaju implantów to dobór materiału na ich wykonanie.

Materiał, z którego są zrobione implanty, nie może być szkodliwy dla organizmu człowieka - rakotwórczy, toksyczny czy radioaktywny, nie może też korodować. Musi być zgodny biologicznie, czyli tolerowany przez tkanki żywe - kość obrośnie wówczas wszczep. Czysty tytan, stop tytan-glin-wanad i hydroksyapatyt to podstawowe materiały stosowane do produkcji implantów.

Niektóre firmy produkują implanty również z porcelany (zwykle są zbyt kruche), z tantalu (nie jest tak twardy jak tytan), a także z tlenku aluminium (lubią je przede wszystkim Niemcy, niestety częściej się łamią). Modne były też swego czasu implanty powlekane syntetycznie uzyskiwanym nieorganicznym składnikiem kości. Po kilku latach okazało się jednak, że miejscami zanikał co powodowało utratę przyczepu kostnego.

Tytan zajmuje dziewiąte miejsce pod względem obfitości występowania w przyrodzie. W stanie naturalnym najczęściej spotykany jest jako dwutlenek tytanu - minerał miękki, ale wytrzymały. Stop tytanu został utworzony po to, aby uzyskać tworzywo biozgodne o zwiększonej wytrzymałości. Wyizolowany czysty tytan, zalecany do implantów dentystycznych, ma następujący skład: 99,75% stanowi tytan, 0,05% żelazo, 0,1% tlen, 0,03% azot, 0,05% węgiel, a 0,012% wodór. Zarówno czysty tytan, jak i stop tytanu, wykazują bardzo wysoką odporność na korozję.



Jesteś tutaj » Edukacja Implanty » budowa implantow
 
Pozostale strony
Budowa Implantów
Właściwe przygotowanie każdego rodzaju implantów to dobór materiału na ich wykonanie.
Historia Implantów
Branemark zrozumiał, jak ogromne znaczenie może mieć ten nowy mechanizm zakotwiczenia nie tylko dla implantów dentystycznych, ale również ortopedycznych.
Implantologia
Implantologia to jedna z najnowocześniejszych dziedzin współczesnej stomatologii.
Implanty piersi
Żel silikonowy i roztwór soli (solanka) są wypełniaczami najlepiej poznanymi i najszerzej przebadanymi.
Kształty implantów piersi
Implanty o zbliżonym do naturalnego kształtu przypominającego łzę układają się wzdłuż naturalnych linii ciała.
Powiekszanie piersi
Czym jest powiekszanie piersi, jakie sa metody, przeciwwskazania i uroki.
Powierzchnie Implantów
Proces osteointegracji jest widoczny jedynie w obrazie mikroskopu elektronowego, jako obecność młodej tkanki na tlenkowej powierzchni implantu.
Przed zabiegiem implantacji
W razie występowania chorób ogólnoustrojowych przygotowanie do zabiegu trzeba prowadzić w porozumieniu z lekarzem prowadzącym pacjenta.
Wszczepienie implantu
Momentem krytycznym, rzutującym na estetykę, stabilizację i zaleczenie jest pozycjonowanie implantu.
Zabieg implantacji
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Zastosowanie implantów
W przypadku implantów natychmiastowych po usunięciu zęba, przygotowujemy zębodół.
Polityka Prywatnosci |

Informacje zawarte na stronie pełnią jedynie funkcję informacyjną. Przed zastosowaniem się do wskazówek należy skonsultować się z lekarzem.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Copyright © 2005-2006 by Edukacja Implanty
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją